top of page

Светлината като Свързваща Нишка: Ролята на Светлината и Незаменимите Мастни Киселини в Човешкото Тяло



Всичко, което чуваме, виждаме и усещаме в нашата вселена, е свързано и светлината е свързващата нишка. В тази глава ще ви обясня как тялото използва светлината за комуникация и как чрез светлината ние улавяме информация от всичко, което срещаме. Някои хора притежават особен талант да добиват усещане за другите просто от присъствието им. Наричаме това съпричастност. Но в действителност е много трудно човек да скрие кой е.

Тъй като говорим за светлината, ще се спра и на двете незаменими мастни киселини. Незаменимите мастни киселини са наречени така, защото тялото не може да ги произвежда само и се налага да ги получи от храната. Двете мастни киселини, които са жизненоважни за всеки от нас, са омега 3 и омега 6. Те притежават изумителна способност да работят със светлината.

Разривът между източната и западната медицина

В съвременния свят на медицината и лечението Изтокът и Западът изглеждат разделени, но всичко е свързано. На Изток, например, е напълно нормално да се говори за чакрите. Чакрите са светлинните и енергийни центрове на тялото и всяка чакра се изразява чрез различен цвят. Онова, което остава недоразбрано, е, че зад всяка чакра се намира една от ендокринните жлези. Тук виждаме Изтокът и Западът да осъществяват връзка.

За да бъдем здрави, трябва да разберем какво е необходимо на ендокринните жлези. Те играят много важна роля в използването на светлината, тъй като са свързани както с проникващата в нас светлина, така и със светлината, която излъчваме. Не е широко известно, че всеки от нас не само използва светлината в тялото си, но също така я произвежда и излъчва, но днес може научно да се докаже, че всяка клетка в тялото има потенциала да създава светлина. Експериментите са доказали, че когато положителен свободен радикал и отрицателен свободен радикал се съединят в тялото, от силата на сблъсъка възниква фотон светлина.

Светлината, навлизаща от макрокосмоса в тялото, постъпва през чакрите и сега се смята, че тя пътува през тялото по акупунктурните меридиани. Отново на Изток е налице разбиране за акупунктурните меридиани, които движат чи (енергията) в тялото. Всеки акупунктурен меридиан е свързан с различни органи и различни емоции. По всеки меридиан има акупунктурни точки, свързани както с външния свят, така и с вътрешния ни космос. Идващата отвън светлина влиза в тялото и се движи по меридианите.

Напоследък много се говори и за „светлинното тяло“. Светлинното тяло съществува вътре във физическото тяло. Това са все стари парченца информация, които са се откъснали едно от друго.

В предишната глава говорихме за дехидратираната клетка. Видяхме, че когато в тялото се появи сигнал за дехидратация, то променя структурата на клетъчната мембрана по такъв начин, че влизането и излизането на светлината от клетката стават все по-трудно и по-трудно.

Аборигените казват, че тялото общува чрез светлината, но те твърдят също, че клетките общуват помежду си чрез цвета. Светлината съдържа всички цветове на спектъра — от виолетово до червено. Нека си представим как целият спектър на светлината се насочва към пълноценно функционираща клетка. Той влиза в нея и после излиза и се придвижва към следващата клетка, към по-следващата и т.н. Ако обаче клетката е дехидратирана, влязлата в нея светлина ще бъде пречупена и само част от пълния спектър ще излезе от другата страна. Това означава, че от тази клетка към следващата ще се предаде различно послание. Сигналът за дехидратация въздейства върху преминаването на светлина и жизненоважни хранителни вещества през клетъчната мембрана и по такъв начин върху качеството на комуникацията, която получаваме.

Наша отговорност е да се погрижим условията в епруветката да бъдат подходящи за употребата на всичко, което влиза в клетките ни. Може би най-трудни за усвояване са мазнините. При мен често идват пациенти, които много добре разбират колко важни са мазнините, но щом започнат да ги приемат, получават странни симптоми. Когато това стане, трябва да погледнем условията в епруветката. Проверяваме хидратацията и ако е необходимо, изключваме сигнала за дехидратация. Проверяваме също наличието на светлина и използването й, pH и температурата. За да коригираме pH, прилагаме алкализиращо хранене заедно с определени техники. Имайки предвид, че ендокринната система използва светлина, проверяваме също доколко увредена е тази система. Щитовидната жлеза, една от ендокринните жлези, е много важна за контрола на телесната температура. Знаем, че ако човек има понижена телесна температура, значи най-вероятно има нарушения във функцията на щитовидната жлеза. Промените в телесната температура влияят върху ендокринната система, която въздейства върху усвояването на мазнините, а съответно и на светлината, и на способността ни да създаваме светлина. Не бива да забравяме, че макрокосмосът е представен в светлината, която получаваме, и че важното е да позволим на макрокосмоса в максимална степен да проникне в клетките ни и в нашия микрокосмос, за да бъдем в хармония със заобикалящата ни среда.


Зарядът на клетката и електронните облаци

Нека сега разгледаме клетката по-внимателно. Тя трябва да бъде с правилен електричен заряд. Причината е, че когато поемаме незаменими мастни киселини, а именно омега 3 и омега 6, те имат потенциала да създават много електронни облаци, а електроните приемат фотоните светлина, които носят посланието на вселената.

Когато условията в епруветката са подходящи, незаменимите мастни киселини се разграждат и усвояват бързо и ефикасно и създават електронни облаци. Тези облаци се състоят от отрицателно заредени субатомни частици. За да могат те да бъдат привлечени към външната страна на клетъчната мембрана, зарядът от външната страна трябва да бъде силно положителен в края на всеки 24-часов цикъл. Облаците трябва да се задържат около клетъчната мембрана, защото ако се отдалечат, няма да имат необходимото въздействие и посланията, които се извличат чрез фотоните, няма да проникнат в клетката.

И така, за да се свържем със собствената си вътрешна мъдрост, трябва да работим върху условията вътре в клетката. Ядрото трябва да бъде със силен положителен заряд, вътрешността на клетъчната мембрана да има силен отрицателен заряд, а външната й страна — силен положителен заряд. Това позволява на отрицателно заредените електрони да се задържат от външната страна на клетъчната мембрана. Поради тази причина потенциалът на клетъчната мембрана е толкова жизненоважен. Също така, трябва да има значителна разлика между заряда вътре и извън клетката.

Цялостният заряд на клетката се променя в зависимост от момента на 24-часовия цикъл и много зависи от здравословното състояние. При здрав индивид е необходим целият 24-часов цикъл, за да се върне клетката към правилния си заряд. Земята също променя заряда си в течението на всеки 24 часа.

Що се отнася до електронните облаци, колкото по-еволюирал е човекът или животното, толкова повече електронни облаци се натрупват около клетъчната мембрана и толкова по-лесно е за човека (животното) не само да улови постъпващата информация, но и да проявява правилно същността си. С две думи, колкото по-големи са електронните облаци, толкова повече светлина носи и излъчва човекът.

Интересно е, че само китовете, делфините и хората са способни да създават вериги от 28 въглеродни атома, докато всички останали животни създават вериги от 26 въглеродни атома. Колкото по-дълги са тези вериги, толкова по-голяма е способността да се задържа светлина и толкова по-голям е потенциалът за просветление.


Омега 3 и омега 6

Омега 3 и омега 6 са единствените незаменими мастни киселини за човека. Някои смятат, че омега 9 също е незаменима, но не е, защото тялото може да я произвежда от омега 3. Но какво толкова специално притежават тези две мастни киселини, особено що се отнася до светлината и ендокринната система?

Омега 3 и омега 6 са необходими за производството на вещества, наречени простагландини, които обслужват ендокринната система. За да може тялото да произвежда целия кръг необходими простагландини, има нужда от омега 3, омега 6, магнезий, цинк и витамините B3, B6, C и E. Тези вещества трябва да са налице постоянно, за да се произвеждат простагландините и ендокринната система да функционира с пълния си потенциал.

Къде е връзката със светлината? Нека първо разгледаме омега 3. Съдържащата омега 3 мазнина като лененото масло, има три двойни въглеродни връзки. Тялото ги разгражда до ЕРА, която има пет двойни въглеродни връзки. След това ЕРА се разгражда до DHA, която има шест двойни въглеродни връзки. Колкото по-разградена е мазнината, толкова повече двойни въглеродни връзки има. Омега 6 има само две двойни въглеродни връзки. Когато се разгради до GLA, тя има три двойни въглеродни връзки. След това GLA се разгражда до арахидонова киселина, която има четири двойни въглеродни връзки. И така, когато се разгради омега 3, получава се DHA, която има шест двойни въглеродни връзки, а когато се разгради омега 6, има четири.

Хубавото е, че мозъкът има голяма нужда от DHA и арахидонова киселина, които са с най-голям потенциал да задържат светлина. И така, най-висшият ни орган, мозъкът, притежава много по-голям потенциал да задържа светлина в сравнение с всички останали части на тялото. DHA и арахидонова киселина има и в други части на тялото, но най-голямата концентрация е в мозъка. Но ако условията „в епруветката“ не са подходящи, индивидът едва ли ще успее да разгради незаменимите мастни киселини.


Съответствие на мазнините с географията на планетата

Изумително е колко различни мазнини се консумират по света. Какви мазнини консумират ескимосите в студената и тъмна Арктика? Откриваме, че се хранят с рибени масла, които са богати на ЕРА и DHA. Това са масла с повече двойни въглеродни връзки и съответно имат по-голям потенциал да задържат светлина, което — разбира се — е необходимо, когато живееш на тъмно.

Ако се придвижим малко на юг, откриваме, че се консумира ленено масло, а то е богато на омега 3. Канада е добър пример, там се отглежда много лен. Интересното е, че ако се опитате да отглеждате лен на по-топло и светло място, например Бразилия, той ще расте много бързо, но няма да съдържа никакви омега 3 киселини. Във всяка среда природата ражда само храни, които са подходящи за нея.

Ако се придвижим още на юг към по-топли и слънчеви условия, установяваме, че започва да се появява омега 6. Сред богатите на омега 6 мазнини са конопът, слънчогледът и тиквеното семе и те съдържат по-високи нива на омега 6, отколкото на омега 3.

След това се преместваме още по̀ на юг, например в Средиземноморието, където е още по-светло и топло. Тук хората използват омега 9. Омега 9 е мононенаситена мастна киселина, което означава, че има само една въглеродна връзка. Живеещите тук се радват на толкова много светлина, че имат нужда от само една въглеродна връзка в мазнините.

Придвижвайки се към екватора, където слънцето е силно, откриваме, че мазнините са наситени. Наситените мазнини нямат двойни въглеродни връзки, издържат на топлина и също са много важни за клетъчната мембрана, защото по-добре изграждат структура в сравнение с ненаситените.

Лекувала съм хора с множествена склероза, които, когато живеят в Англия, доста студена и тъмна страна, трябва да използват ленено масло. Но ако за известно време живеят в Индия, например, те установяват, че няма нужда да вземат ленено масло, защото са се преместили в по-топла и светла среда. Често също така установявам, че ако хора с МЕ — състояние, при което индивидът очевидно има проблем с използването на светлината, всичко в тялото му се извършва бавно и е налице конгестия — се преместят в по-топла и слънчева среда, тялото започва да наваксва и да комуникира.

Можете да вземете тази информация за планетата, що се отнася до светлината, температурата и мазнините, и да я пренесете в тялото, в епруветката. Така че, ако епруветката е студена и тъмна, трябва да започнете лечението, като използвате мазнини, подходящи за по-студена и по-тъмна среда.

В безбройните книги за храненето ще намерите напълно различна информация за правилното съотношение между омега 3 и омега 6 в храненето. Съществува единодушие, че във всекидневния прием човек има нужда от повече омега 6, отколкото омега 3, но дали това е вярно и — ако да — в какво съотношение? Установяваме, че различните експерти говорят за различно съотношение. Колкото по-задълбочено изследваме работата им, толкова повече се убеждаваме, че препоръчваното от тях съотношение зависи от мястото, където са правили своите изследвания. Например, ако са провеждали изследването си в по-студена и тъмна област, установяват, че човек има нужда от пропорционално повече омега 3, отколкото омега 6. Аз забелязвам, че ако на Британските острови работя с някого, който живее в Шотландия през зимата, то потребността му от омега 3 е много по-голяма, отколкото през лятото. Интересно е също да отбележим, че когато храним кравата с качествена зелена трева, съотношението между омега 3 и омега 6 е 1:1. Но ако я храним със зърнени храни, съотношението се променя на 1:20 в полза на омега 6. Ключът е тялото ви да бъде в хармония с условията, в които живеете.


Д-р Джоана Бъдуиг и светлината

Д-р Джоана Бъдуиг беше един от най-големите изследователи на начина, по който тялото задържа и използва светлината, и много добре разбираше, че светлината е жизнено необходима за успешното лечение на сериозните болести, като рака, така разпространени днес. Тя откри колко жизненоважни са незаменимите мастни киселини за задържането на знанието и информацията и че правилното им използване би могло да отключи пълния ни потенциал като човешки същества. Тя откри също, че богатите на сяра аминокиселини, съдържащи се в протеините, трябва да се приемат едновременно с незаменими мастни киселини, за да могат мазнините да бъдат усвоени. Това не е учудващо, ако вземем предвид, че в природата тези мазнини винаги се появяват заедно с протеин, все едно дали в растение или животно. Тя разбираше, че трябва да можем да усвоим тези мазнини, да ги придвижим по лимфната система и да ги отведем до клетъчната мембрана.

В началото на лечението д-р Бъдуиг предлагала на пациентите си да направят клизма с ленено масло. Искала от тях да вкарат 500 мл ленено масло с телесна температура в аналния отвор и да го задържат там в продължение на един час. По думите й, през този час човекът получавал по-голяма електронно-фотонна активност от всякога преди. Това щяло да отключи достъпа до универсалната мъдрост и да спомогне да намерят решения за проблемите.

Мазнините са важни за хидратацията, а хидратацията е важна за спиране на страха. Работата на Джоана Бъдуиг с рака е особено интригуваща, защото тя по същество казва, че за да оздравее човек, вътрешната му антена трябва да бъде напълно отворена за целия спектър на светлината. Тук тя говори не само за цветовия спектър, но също и за ултравиолетовите и космическите лъчи. Тя казва, че всички тези лъчи носят жизненоважна информация, която трябва да постъпи във физическото тяло, да се задържи в електронните облаци и да бъде използвана от клетките. А ние знаем, че ако сме дехидратирани и свити, това не е възможно, тъй като зарядът около клетъчната мембрана се променя и не се образуват електронни облаци. Знаем също, че ако останем в това свито състояние, ще изпитваме страх.

Спомняте ли си, че в глава 1 говорихме за фотонния пояс и че днес наличието на фотони е по-голямо, отколкото през последните 11000 години? Това означава, че имаме достъп до повече мъдрост, но ще можем да достигнем до нея само ако правилно сме подготвили епруветката. Повечето светлина, по-слабият магнетизъм и по-силното пулсиране на Земята ни осигуряват огромен потенциал за промяна както на личностно, така и на глобално ниво. Започнали сме да навлизаме във фотонния пояс през 1987 г. и на 21 декември 2012 г. напълно ще навлезем в него, така че всеки от нас трябва да направи този преход.

Светлината идва не само от вселената, но се произвежда и от сблъскването на свободните радикали с огромна скорост. Тази произвеждана вътре светлина се нарича биофотони. Нашата ДНК персонализира светлината от вселената. Тя носи отпечатъка на същността ни и когато функционираме пълноценно и сме в състояние да създаваме и излъчваме биофотони, успяваме напълно да изразим себе си.

Виждаме как изрази като просветление и да бъдеш всевиждащ и всезнаещ всъщност говорят за способността ни да задържаме и използваме светлината. В действителност светлината е всевиждаща и всезнаеща. Тя притежава потенциала да вижда всичко свързано и тази радостна свързаност означава хармония, единение с всичко. Това не е ново, а изключително древно познание. Древните египетски храмове са имали специални помещения, където са се смесвали масла за помазване, и други помещения, специално създадени за засилване на вибрациите на индивида. Помазването с миро всъщност е помазване със светлина и се е свързвало с изцелението в течение на хилядолетия, а изцелението засилва вибрацията и балансира енергията.

Когато в тялото има достатъчно кислород и светлина, може да настъпи преобразуване. Това напълно променя начина, по който възприемаме телесните си функции.


Източник: Барбара Рен, "Клетъчно пробуждане"


Ако сте се възползвали от информацията и полезните съвети, които предоставяме в нашия блог, ще се радваме, ако ни последвате и споделите статията с приятелите си. Можете също така да споделите вашето мнение или личен опит в коментарите!



 
 
 

Comments


bottom of page